Paketleme ve Teslimat Bilgisi
Soğuk - Sıcak hava koşullarına uygun olarak paketlediğimiz siparişleriniz, ihtiyaç halinde Termal Bizofor malzeme ile yalıtalarak tarafınıza gönderilir. 
Hafta içi saat 16:00’a kadar  verilmiş olan siparişleriniz aynı gün kargo firmasına teslim edilmektedir. Hafta sonu ve resmi tatillerde verilen siparişleriniz ise bir sonraki iş günü kargo firmasına teslim edilmektedir.
 
 
A. CAYMA HAKKI
4.1- Alıcı, ürünü teslim aldığı veya gösterdiği adresteki 3. kişi/kuruluşa teslim edildiği tarihten itibaren on dört (14) gün içerisinde malı reddederek/iade ederek, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde Satıcı’nın 2. Madede belirtilen adresine veya e-posta adresine yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir.
4.2- Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde Satıcı bu hakkın kullanıldığının faks veya elektronik posta veya iadeli taahhütlü mektup ile bildirimde bulunulması ve ürünün bu madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve zarar görmemiş olması şarttır.
4.3- Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen ürünün Satıcıya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşması üzerine, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 10 (on) gün içinde ürün bedelinin Alıcının banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için Satıcı ilgili banka nezdinde derhal girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda Alıcı, Satıcı tarafından kendisine gönderilecek olan taahhütnameyi imzalayacağını ve Satıcıya göndereceğini kabul beyan ve taahhüt eder.
4.4- Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde yapılan değişiklik kapsamında iade halinde kargo bedeli yapılan ödemeden kesilecek olup kalan bakiye iade edilecektir.
4.5- Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/c maddesi “Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz; c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.” hükmü gereğince çabuk bozulabilen mal kapsamında sayılabilen çikolata vb. gıda ürünleri hakkında cayma hakkı kullanılamaz.


B. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
1. Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15. Madde uyarınca Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b. Alıcının istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
e. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
f. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
g. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
h. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
i. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
j. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

2. Satılan ürünün yazılım, DVD, VCD, CD, kaset, bilgisayar, kırtasiye malzemesi, kozmetik ürünler vb. gibi ürünler olması halinde, cayma hakkının kullanılabilmesi için ambalajın açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şarttır. Aksi halde Alıcı tarafından cayma hakkı kullanılamaz.

3. Cep telefonları ve sair elektronik ürünler yetkili servis garantisi ile satıldığından, ürün ile ilgili bir ayıp bulunması halinde, ayıbın öncelikle yetkili servis tarafından belgelendirilmesi gerekmektedir. Sonrasında garanti belgesi ile birlikte ürünün kutusu, ambalajı ve diğer tüm aksesuarları eksiksiz olacak biçimde Satıcıya iade edilmelidir.

4. Alıcı, yapacağı tüm iadeleri orijinal ambalaj ve kutu ile ve ürünün ambalajı bozulmaksızın yapmalıdır. Cep telefonları kutusu garanti belgesi kaşelenmek suretiyle ambalajsız gelmekte olup, bu husus iade sebebi olarak kabul edilmez.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR